o mnie

Aleksandra Myszor
Aleksandra Duda: psycholog, trener warsztatu,
dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara
w stopniu Introductory 2

Od 10 lat praktykuję jogę, od 6 lat prowadzę zajęcia. Od kilku lat rozwijam swoją praktykę jogiczną pod okiem Romka Grzeszykowskiego. Uczestniczyłam również w warsztatach z Sharatem Arorą, Lois Steinberg, Corine Biria oraz Konradem Kocotem. Od czasu ukończenia studiów psychologicznych
i Szkoły Trenerów METRUM (XXVII edycja), prowadzę warsztaty o charakterze rozwojowym, jak np. komunikacja interpersonalna, radzenie sobie ze stresem, asertywność.
W pracy najważniejsze jest dla mnie Spotkanie z drugim człowiekiem oraz tworzenie wspólnej przestrzeni do poznania się. Każda osoba, każda relacja niesie ze sobą coś nowego i świeżego. To pobudza moją uważność i chęć współpracy. Prowadząc zajęcia, uczę się odpowiedzialności za wypowiadane słowa, czyny i myśli. Poznaję nie tylko drugiego człowieka, ale też siebie.
Moje motto życiowe jest niezmienne od kilku lat: dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem (C.G. Jung). I tak też staram się żyć – świadomie.
A tak poza tym, lubię ugotować coś dobrego i napić się kawy, interesuję się Tradycyjną Medycyną Chińską, a moim żywiołem niewątpliwie jest WODA.

przyjaciele

Grażyna Pławska
Grażyna Pławska: menedżer - coach
Organizacjami, a właściwie ludźmi w organizacjach zajmuję się od 16 lat. Kilka ostatnich upłynęło pod znakiem edukacji rozwoju własnego i innych, coachingu. Szczególnie bliski jest mi coaching zespołów. Obserwując, jak bardzo podejście coachingowe wspiera ludzi, doszłam do wniosku, że to pomaga nie tylko lepiej pracować, ale przede wszystkim lepiej żyć: bardziej świadomie, z przestrzenią dla siebie i innych w poczuciu własnej wartości. Jestem przekonana, że odpowiedzi na wszelkie pytania nosimy w sobie, a w dotarciu do poszukiwanej treści pomaga celnie zadane pytanie, produktywna cisza, szybki szkic, obserwacja czy skojarzenie. Kiedy treść ta zostanie uchwycona, stanowi moment oświecenia dla klienta. W tropieniu takich właśnie momentów doskonalę się nieustannie.
W pracy najważniejsze są dla mnie: wymiana doświadczeń, rozwój, różnorodność
i skuteczność. Lubię zdanie: „Wolność oznacza bycie tym, kim się naprawdę jest.” Prywatnie lubię spotkania z ludźmi, ciekawe szkolenia, gry planszowe, wyprawy
w góry, długie spacery, oglądanie filmów, czytanie książek, zapach lasu o poranku.
Grażyna Pławska

Krzysztof Golecki, prawnik, przedsiębiorca, nauczyciel jogi

Pierwszy kontakt z jogą miałem latem 2013r.

Od dłuższego czasu dokuczał mi ból kręgosłupa, a gdy pewnego dnia obudziłem się bez możliwości skręcenia szyi w lewo stwierdziłem, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak trafiłem na swoją pierwszą lekcję. Moja motywacja była czysto zdrowotna, a wyobrażenie o jodze bardzo stereotypowe. Spodziewałem się nudnych, statycznych zajęć, tymczasem już kilka minut po rozpoczęciu poczułem ciekawość. Nie rozumiałem większości komend wydawanych przez nauczyciela, a moje ciało męczyło się i nie chciało za nimi podążać, stawiając opór swoim brakiem elastyczności i nieświadomością mięśni. Kiedy jednak otworzyłem oczy po pierwszej Śavasanie i poczułem jak odprężone jest moje ciało, a umysł oczyszczony ze zbędnych myśli, wiedziałem już, że chcę kontynuować praktykę, a joga wbrew wcześniejszym przekonaniom jest czymś zdecydowanie dla mnie. Od tamtej pory praktykuję regularnie, głównie według metody B. K. S. Iyengara, zarówno w ramach szkoły jogi, do której uczęszczam, warsztatów prowadzonych przez różnych nauczycieli, jak i poprzez praktykę własną. Joga stała się dla mnie przestrzenią do zatrzymania i osadzenia w teraźniejszości, bez wybiegania myślami w przyszłość lub przeszłość. Dzięki niej lepiej poznaje swoje ciało, sposób jego działania, zyskuję wiedzę o tym, co mu służy, a co nie. Praktyka uczy mnie także cierpliwości i spokoju, które wcześniej trudno mi było osiągnąć. Prowadzenie zajęć stanowi z kolei dla mnie istotny bodziec na drodze do doskonalenia swojej praktyki i wiedzy oraz rozwoju jako człowieka. Daje możliwość spotkania z innymi ludźmi, podzielenia się swoim doświadczeniem, energią i uśmiechem. Dodatkowo, wolny czas spędzam grając na gitarze elektrycznej, słuchając muzyki – zazwyczaj ciężkiej, czytając książki, chodząc po górach, biegając na długie dystanse lub oddając się szeroko pojętej rozrywce elektronicznej.

 
Małgorzata Szypuła
Agnieszka Lasoń. Muzyk,skrzypaczka, nauczyciel jogi.
Pojawienie się jogi w moim życiu, to jak zaczęcie fascynującej podróży. Harmonijny rozwój ciała, umysłu i ducha. Poczucie swojego ciała, oddechu, bicia serca, pozwalają mi odkryć kim naprawdę jestem. Joga jest moim nauczycielem cierpliwości, pokory i przekonania, że wszystko ma swój odpowiedni czas. Praktykuję od 5 lat i ukończyłam kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w oparciu o system hatha jogi. Brałam udział w licznych warsztatach u takich nauczycieli jak Jaki Nett, K. Pilorz, E. Wardzała, R. Grzeszykowski, K. Kocot. Chcę kroczyć dalej i pogłębiać swoją wiedzę i praktykę obserwując zmiany w ciele
i życiu, które są inspiracją w nauczaniu. Oprócz bycia muzykiem, nauczycielem, żoną i mamą uwielbiam tworzyć, dlatego z pasji zajmuję się ceramiką. Rodzina, joga, muzyka, sztuka i obcowanie w przyrodzie są moją radością i świadomym życiem.
 
Konrad Wasilewski
Luka
Lubię ruch, który czerpie z natury i wypływa spontanicznie. Odkrywam go w jodze, masażu tajskim, wspinaczce czy chodzeniu po linie. W pewien sposób te czynności wyzwalają mnie i są źródłem mojej radości. Chcę dzielić się tym z innymi ludźmi.
http://lukajoge.com/